Výzkumné centrum vstupuje do nové etapy

Ambiciózní projekt výzkumného centra kovových materiálů a technologií jejich výroby je po čtyřech letech u konce a společnost COMTES FHT a.s., která centrum vybudovala, může s úlevou oznámit – podařilo se.

V úterý 24. února 2015 proběhla v metalurgické hale nově vybudovaného Západočeského materiálově metalurgického centra slavnostní prezentace jeho výsledků a odstartování další jeho fáze - pětiletého období udržitelnosti. Akce se zúčastnila paní Ing. Rut Bízková, předsedkyně Technologické agentury ČR, pan Ivo Grüner, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj, Mgr. Arnošt Marks, Ph.D., náměstek místopředsedy vlády pro VaV ,starosta Dobřan pan Bc. Martin Sobotka a mnoho dalších významných hostů.

Předseda představenstva a zároveň výkonný ředitel centra Ing. Libor Kraus seznámil přítomné s výsledky, kterých dobřanští výzkumnici dosáhli v době realizace Centra, a představil jeho plány pro následující pětileté období. Zdůraznil, že se úspěšně vybudované Centrum = COMTES FHT a.s. zaměřuje na výzkum a vývoj materiálů z nejrůznějších kovů, které již nyní nacházejí uplatnění v hutnictví, strojírenství, stavebnictví, energetice, ale také v dalších oborech, například ve zdravotnictví. Po projevech jednotlivých vyzvaných hostů se mohli všichni návštěvníci, jako jedni z prvních, přesvědčit, jak umí mohutný lis o tvářecí síle 2 500 tuny kovat docela sám. Po jedinečné podívané byl pro přítomné hosty uspořádán raut.

Informaci o slavnostní prezentaci ZMMC najdeme v mnoha médiích ve formě článků, televizních spotů a tiskových zpráv.  (ZAK TV, Plzeňský deník, Česká tisková kancelář, Český rozhlas, apod.).

Tisková zpráva ke stažení zde.

Ing. Libor Kraus

Den otevřených dveří v COMTES FHT

10.4.2018

COMTES FHT pořádá akci ,,Den otevřených dveří" a to v rámci cyklu "Vím, kde žiju". Akce se koná 11. dubna 2018. ... více

NS ML100 – Pásová bruska na trubky

28.3.2018

Na metalurgickou halu firmy COMTES FHT a.s. přibyla jednohlavá pásová bruska, která je určená pro finální broušení a leštění rovných kruhových trubek a tyčí o průměru 10 - 114 mm. ... více

Novinky e-mailem

Přihlaste se
Pravidelné novinky a informace ...