High-End laboratorní jiskrový emisní spektrometr

V prvních dnech nového roku 2021 byl v laboratoři Metalurgických technologií COMTES FHT a.s. instalován nový spektrometr.

Jedná se přesný High-End laboratorní jiskrový emisní spektrometr Q8 MAGELLAN od firmy Bruker-Elemental. Tento spektrometr se vyznačuje především vynikajícími detekčními limity, stabilitou a přesností měření. Došlo k rozšíření možností měření a nyní lze měřit kovové materiály na bázi Fe, Ni, Cu, Al, Ti a Co. Zařízení je připraveno měřit i malé vzorky a také dráty.

Nové zařízení přispěje ke zvýšení přesnosti analýz především při tavbách inovativních materiálů ve společnosti, kde je rychlost a přesná analýza, včetně dusíku, rozhodující pro výrobu vysoce jakostních polotovarů pro další zpracování pomocí kování nebo válcování.

Další posun v jakosti odlévaných polotvarů ve společnosti COMTES FHT a.s.

1.6.2021

Na základě většího množství simulačních výpočtů byla pracovníky Metalurgických technologií navržena nová víceúčelová kokila pro odlévání nových materiálů na bázi Fe, Ni, Al a Cu až do hmotnosti 500 kg. ... více

Udělení nového patentu

13.4.2021

Společnosti COMTES FHT a.s. byl udělen patent s názvem ,,Monolitické těleso obsahující paměťovou slitinu a způsob jeho výroby". ... více