V oblasti kovových materiálů a technologií jejich zpracování
Naši výzkumní pracovníci mají dlouholeté zkušenosti v oblasti aplikace kovových materiálů pro strojní součásti. Na základě provozního použití součástí a jejich namáhání, a analýz technologických postupů navrhujeme vhodný materiál a jeho optimální zpracování.
V případě potřeby změny materiálu u použité součásti dokážeme jeho analýzou navrhnout optimální náhradu. Navrhované změny testujeme na numerických a fyzikálních modelech.
V oblasti projektů výzkumu a vývoje
COMTES FHT a.s. již od svého založení úspěšně zpracovává žádosti o veřejnou podporu projektů výzkumu a vývoje pro sebe i své partnery.
Firmám nabízíme zpracování tématického návrhu projektů a následné zpracování projektové dokumentace do veřejných soutěží jak v oblasti základního výzkumu (např. GA ČR), tak převážně v oblasti aplikovaného výzkumu. Máme zkušenosti s národními projekty, (např MPO, Czechinvest), tak i mezinárodními (EUREKA, RP EU, RFCS).